“Kujtesë për demagogët”, Vasili publikon dokumentin: LSI kërkoi lista të hapura që në 2017!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar një dokument të vitit 2017, ku LSI i paraqiste kërkesë komisionit Parlamentar të Reformës Zgjedhore kërkesën për lista të hapura.

“Dokumenti flet vetë dhe është një kujtesë për të gjithë ata hipokritë dhe demagogë që sot bëjnë sikur ju dogj shpirti për listat e hapura, ndërsa dje vegjetonin pa hapur gojën.” – shkruan Vasili.

Postimi i plotë:

Kujtesë për demagogët. (DOKUMENTI)

Listat e hapura LSI i kërkoi që në 2017!

Sapo u ngrit Komisioni Parlamentar i Reformës Zgjedhore, në vjeshtën e vitit 2017, të drejtuar nga Bledar Çuçi dhe Oerd Bylykbashi LSI i paraqiti propozimet.

Propozim kryesor i LSI që në 2017 ishin listat e hapura.

DOKUMENTI flet vetë dhe është një kujtesë për të gjithë ata hipokritë dhe demagogë që sot bëjnë sikur ju dogj shpirti për listat e hapura, ndërsa dje vegjetonin pa hapur gojën.

 

 

/ In News / By Admin / Comments Off on “Kujtesë për demagogët”, Vasili publikon dokumentin: LSI kërkoi lista të hapura që në 2017!