Braimllari dhe Kërpaçi me banorët e ‘Unazës së Re’/ ‘Rama, padron i korrupsionit dhe krimit në vend

Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari dhe ish-deputetja Floida Kërpaçi në mbështetje të banorëve të “Unazes së Re”.

Gjatë fjalës së tij, Braimllari deklaroi ndër të tjera se, projekti i Unazës së Re është një projekt korruptim, ndërsa akuzoi kryeministrin Edi Rama si padron të korrupsionit dhe krimit në vend.

  Rama ka ndërtuar një qeveri kriminale dhe të korruptuar. Projekti i Unazes së Re korruptiv. Rama padroni i korrupsionit dhe krimit në vend”, deklaroi ndër të tjera sekretari i përgjithshëm i LSI.
 “Edi rama godet qytetarët e varfër dhe mbush xhepat me oligarkët. LSI mbështet banorët e Unazës së Re sepse janë në të drejtën e tyre protesta e tyre sakricë për të mbrojtur pronën e tyre”, u shpreh Braimllari.
/ In News / By Admin / Comments Off on Braimllari dhe Kërpaçi me banorët e ‘Unazës së Re’/ ‘Rama, padron i korrupsionit dhe krimit në vend